spedra avis

Rishikimi i Spedra – A duhet të filloni medikamentet?

Notez cet article

Pilula e famshme blu e quajtur Viagra nuk është e vetmja zgjidhje të cilës mund t’i drejtohen meshkujt që vuajnë nga impotenca ose disfunksioni erektil. Sot janë barna të tjera nga e njëjta familje në dispozicion komercial. Spedra është një prej tyre. Në këtë artikull, le të përpiqemi të zbulojmë më shumë detaje rreth këtij ilaçi, i cili është gjithashtu shumë i suksesshëm.

Përmbledhje e Spedra

komenteSpedra është një familje sesa Viagra por përbërësi kryesor aktiv është Avanafil. Efektiviteti dhe kohëzgjatja e tij Efektet janë të krahasueshme me ato të Viagrës për meshkujt që janë impotent: të paaftë për të arritur dhe mbajtur një ereksion për të bërë seks me partneren e tyre. Më shpesh, Spedra u përshkruhet të gjithë atyre që kanë intolerancë ndaj barnave të tjera të së njëjtës familje, në veçanti. Cialis dhe Levitra, apo edhe Viagra. Avanafil mund të jetë një alternativë e shkëlqyer. Ashtu si pilula e famshme blu, Spedra është një nga barnat e tipit PDE5 i njohur edhe si frenuesit e fosfodieserazës. Veprimi i tij parandalon degradimin e substancës së quajtur guanosine monofosfat ciklik, e cila në prani të stimulimit seksual shkakton relaksimin e muskujve të trupit shpellor të penisit. Ky relaksim është të nevojshme për të arritur një ereksion. Ashtu si shumë ilaçe për mosfunksionimin erektil, Spedra gjithashtu ka nevojë stimulimi seksual qoftë me takim.

Spedra mund të jetë më efektive duke krahasuar me placebo por nuk është krahasuar me barna të tjera. Kjo ende lë dyshime për vlerësimin dhe aftësinë e tij për të trajtojnë disfunksionin erektil. Vetëm nëse përdoret nga shumë burra sot, është thjesht falë avantazheve të shumta dhe efektivitetit të tij përballë problemeve të ereksionit. Duhet theksuar se këto çrregullime mund të prekin të gjithë meshkujt e rritur që nga mosha 18 vjeçare, më të shpeshta nga mosha 40 vjeçare dhe rreziqet janë më të larta rreth moshës 70 vjeçare. Ata i bëjnë të humbasin vetëbesimin dhe i pengojnë të jetojnë një jetë të plotë dashurie dhe seksuale. Në të vërtetë, në mungesë të një ereksioni të fortë dhe të qëndrueshëm, çdo marrëdhënie seksuale është e pamundur. Edhe pse seksi është një pjesë e rëndësishme e një marrëdhënieje, këto probleme seksuale mund të shkatërrojnë gjithçka. Është e qartë se një individ që nuk ka ereksioni nuk mund të kënaqë kurrë seksualisht partnerin e tij.

njoftimPër më tepër, mosfunksionim erektil mund të kenë nivele të ndryshme, ashtu siç mund të jenë kalimtare ose të përhershme. Sa i përket shkaqeve, origjina e tyre mund të jetë e ndryshme: psikologjike ose mjekësore. Vini re për shembull se një trajtim i gjatë me ilaçe ose një sëmundje kronike mund të shkaktojë impotencë. Ashtu si stresi, depresioni dhe lodhja. Do të jetë në dorën e mjekut përcaktoni shkakun dhe përshkruani zgjidhjet në përputhje me rrethanat. Për të përshkruar Spedra, ai duhet të jetë i sigurt se stimulimi seksual është i mundur në shtëpinë tuaj. Pasi të keni dyshime për performancën tuaj seksuale, mos hezitoni të konsultoheni me një mjek. Ti nuk asnjëherë nuk do të mund ta gjeni zgjidhjen vetë.

Efikasiteti dhe përbërja e Spedra kundër disfunksionit erektil

produkt natyralAvanafil në Spedra është një përbërës aktiv efektiv në luftën kundër mosfunksionim erektil, prandaj ky medikament tani është një nga më të rekomanduarit në botë. Përveç këtij agjenti aktiv, ai përmban lëndë ndihmëse: acid fumarik, karbonat kalciumi, oksid hekuri etj. Ai i lejon një individi, impotenca e të cilit është verifikuar të ketë mundësinë të praktikojë aktivitete seksuale në mënyrë që të për të pasur një epsh dhe një jetë dashurie më të kënaqshme. Veprimi i tij është veçanërisht i shpejtë sipas studimeve të kryera për të konfirmuar efektivitetin e tij tek pacientët. Këto studime të ndryshme u kryen në tre kategori pacientësh:

  • Individët me asnjë çrregullim tjetër përveç disfunksionit erektil
  • Individët diabetikë me disfunksion erektil
  • Individët me mosfunksionim erektil shkaktuar nga operacioni i prostatës

Rezultatet tregojnë se pacientët (më shumë se 50%) ishin në gjendje të mbanin një ereksion falë konsumimit të 100 deri në 200 mg Spedra gjysmë ore para marrëdhënies seksuale. Prodhuesi nuk u ndal në këto rezultate, ai kërkoi të përmirësonte në veçanti pikat e tjera depërtimi dhe kohëzgjatja e ereksionit pas stimulimit seksual.

urdhërojSpedra është në dispozicion në të ndryshme doza duke përfshirë 50, 100 dhe 200 mg. Ju mund ta merrni këtë ilaç vetëm me recetë nga farmacitë në internet ose faqet e specializuara. Koha më e mirë për ta konsumuar është disa minuta para seksit: rreth 15 deri në 30 minuta. Mund ta konsumoni me një gotë të madhe ujë. Shmangni marrjen e tij me ushqim, mund të vonojë efektet e tij. Mjafton një dozë e vetme në baza ditore dhe i takon mjekut të përcaktojë dozën që duhet të konsumoni në ditë. Të gjitha rastet janë të ndryshme, dëgjoni mjekun tuaj në vend të miqve tuaj me të cilët ndani të njëjtin shqetësim seksual. Në të vërtetë, doza që ai merr mund të mos jetë domosdoshmërisht e përshtatshme për ju. Mjeku mund të përshkruajë një dozë të ulët ose dozë më të lartë duke marrë parasysh tolerancën tuaj ndaj Avanafil dhe efektivitetin e tij ndaj jush. Rregullimi i dozës është i mundur nëse është e nevojshme. Në përgjithësi, doza është më e ulët kur pacienti merr trajtime të tjera për sëmundje të caktuara. Doza e përshkruar shpesh nga mjeku është 100 mg/ditë. Pacientët e tjerë mund të marrin një dozë më të madhe, deri në 200 mg.

Cilat janë përfitimet dhe efektet anësore të Spedra?

si të merrni pilulaMund të përmendim disa avantazhe të Spedra, por ka edhe disa kundërindikacione dhe efekte negative për të cilat duhet të jenë të vetëdijshëm të gjithë meshkujt e prekur nga disfunksioni erektil. Ndër avantazhet mund të themi se mund t’ju ndihmojë të përmirësoni cilësinë e ereksionit tuaj menjëherë sepse për marrëdhënie seksuale të suksesshme këshillohet ta konsumoni disa minuta përpara se të veproni. Nëse dëshironi rifitoni libidon tuaj dhe jetoni një eksperiencë seksuale që plotëson pritshmëritë tuaja, bëjeni Spedrën aleatin tuaj. Çmimi i tij është gjithashtu një nga asetet më të mira të tij në krahasim me barnat e tjera të të njëjtit lloj. Në përgjithësi, tolerohet nga të gjithë meshkujt që e përjetojnë këtë problem seksual. Mund të përmendim një disavantazh të Spedra: nuk është të mbuluara nga sigurimet shoqërore. Mund të flasim gjithashtu për faktin se mund të jetë efektiv vetëm në prani të stimulimit seksual.

Për më tepër, Spedra është kundërindikuar në rastet e mëposhtme:

  • Ju keni anginë pectoris
  • A keni pasur ndonjëherë një atak në zemër?
  • Presioni juaj i gjakut është i paqëndrueshëm
  • Ju konsumoni vazodilatorë të nitratuar
  • Ju jeni duke marrë medikamente që mund të ndërveprojnë me avanafil duke përfshirë ketokonazol, indinavir saquinavir, eritromicin, etj.

Kundërindikacione të tjera janë të mundshme, ju duhet të pyesni me mjekun tuaj përpara se të konsumoni Spedra.

Efektet anësore të këtij ilaçi janë gjithashtu të shumta, sapo të vini re një të tillë, konsultohuni me mjekun tuaj sa më shpejt të jetë e mundur: lodhje, përgjumje, marramendje, dhimbje shpine, gulçim, shikim të paqartë, palpitacione, probleme me tretjen, rrahje të përshpejtuara të zemrës, etj.

Mendimi ynë për Spedrën

njoftimSpedra mund të rekomandohet me siguri të gjithë ata që tregojnë impotencë. Vetëm ajo duhet të konsultohet me mjekun për të shmangur ndërveprimet e drogës, mbidozimin dhe kushte të tjera serioze nëse ilaçi është kundërindikuar. Reagimet e përdoruesve janë përgjithësisht pozitive në lidhje me Spedra, dhe profesionistët e kujdesit shëndetësor janë të shpejtë për të lavdëruar efektivitetin e saj.

Megjithatë, nëse nuk dëshironi të drejtoheni në trajtimin e drogës dhe të shmangni të gjitha efektet negative, është më mirë të zgjidhni zgjidhje natyrale. Pilulat Go Viril janë ndër alternativat më të mira: 100% natyral, efektiv, pa efekte anësore. Përveç kësaj, ato janë të lehta për t’u marrë dhe të arritshme për sa i përket çmimit. Ky është një nga suplementet më të mira dietike për të përmirësuar seksualitetin mashkullor.

Leave a Reply