cialis avis

Rishikimet e Cialis – A duhet të kaloni te barnat e impotencës?

Notez cet article

komente cialisAsgjë nuk është më e turpshme për një mashkull sesa duke mos mundur të sigurohet në momentin fatal sepse ai ka çrregullimet e ereksionit. Larg nga dëshira për të dramatizuar këtë situatë, duhet të dini se është një rast e zakonshme pas 50 ose 60 vjetësh. Përveç pengimit, disfunksioni erektil ndikon edhe në virilitetin. Nëse edhe ju jeni të prekur nga kjo lloj situate, dijeni se është mjaft e mundur të nxisni jetën tuaj seksuale falë trajtimeve që rrjedhin nga shumë vite kërkime laboratorike. Ndër më të njohurit është Cialis në formën e një tablete të vogël por efekti i të cilit do t’ju gjejë burrëri e denjë për një 20 vjeçar. Detajet më vonë në këtë artikull.

Cialis: një trajtim efektiv për mosfunksionimin erektil

njoftimCialis është një ilaç që rekomandohet për trajtimin e disfunksionit erektil. Ajo vjen në formën e tabletave të veshura me film. Ka kuti me 4 pilula (10 mg, 20 mg), 28 tableta (2,5 mg, 5 mg) dhe 84 tableta (5 mg). Tabletat kanë ngjyrë të verdhë me formë bajameje. Një mbishkrim C20 është në një nga fytyrat e tij. Siç e thamë më lart, Cialis është një ilaç i rekomanduar për meshkujt që kanë probleme për të pasur ereksion ose për ta zgjatur atë. Ai përmban frenues të fosfodiesteraza 5, shkurtuar si PDE-5. Roli i kësaj të fundit është të parandalojë veprimin e proteinës që bllokon ereksionin. Parimi aktiv i Cialis eshte Tadalafil e cila është efektive edhe për trajtimin e impotencës sesa disfunksioni erektil. Mjekët e përshkruajnë atë edhe për trajtimin e hipertrofia e prostatës.

Përbërësit e tabletave Cialis

produkt natyralSi çdo ilaç, është e rëndësishme të respektoni dozën kur jeni duke marrë trajtimin me Cialis. Që tabletat Cialis të funksionojnë mirë dhe të shmangin mbidozën, këtu është doza e Cialis:

Merrni një dozë prej 10 mg Cialis gjysmë ore para marrëdhënies seksuale. Nëse efekti nuk është i mjaftueshëm, mundeni dyfishoni dozën dhe zgjidhni Cialis 20 mg. Tableta merret gjatë vakteve ose larg vakteve. Mos harroni se është një ilaç që ndihmon ereksionin. Nuk është aspak një trajtim i përditshëm, përveç në doza të vogla.

  • Burrat me dështim të rëndë të veshkave:

Mos e tejkaloni dozën prej 10 mg dhe shmangni marrjen e Cialis çdo ditë.

  • Burrat me dështim të mëlçisë:

Mos e kaloni dozën prej 10 mg në ditë.

Cialis: cilat janë efektet anësore të tij?

blej cialis

Edhe pse jo e zakonshme, marrja e Cialis mund të ketë efekte anësore si p.sh dhimbje koke, mialgji, dhimbje shpine, kongjestion nazal, sëmundje të refluksit gastroezofageal dhe dhimbje në krahë dhe këmbë. Mund të shkaktojë gjithashtu marramendje, dhimbje stomaku, gjakderdhje nga hundët dhe zhurmë në vesh. Trajtimi me Cialis gjithashtu mund të shkaktojë reaksione te njerëzit me hipertensionit ose hipotensionit. Mund të shkaktojë gjithashtu konvulsione, urtikarie, humbje të përkohshme të kujtesës dhe humbje të dëgjimit. Cialis gjithashtu mund të ndërveprojë me medikamente të tjera, duke përfshirë me nitrate.

Cialis: ku ta blini?

urdhërojCialis, duke qenë një drogë, ajo nuk mund të blihet pa recetë. Mund të shkoni te farmacisti juaj i zakonshëm ose të blini Cialis-in tuaj në internet. Duhet të dini se çmimi i një kutie Cialis fillon nga rreth 72 euro. Duhet të theksohet se ekziston edhe një version gjenerik i Cialis, tadalafil i cili gjithashtu mund të ofrohet në farmaci dhe në internet. E para është më e lirë, por ju duhet të bëni mirë kujdes për falsifikimet. Në të vërtetë, për shkak të suksesit të tij, Cialis është subjekt i shumë falsifikimeve që mund të dëmtojnë shëndetin tuaj, ose të veprojë si një placebo e thjeshtë. Për më tepër, duhet të dini se çmimi i Cialis në internet është më i lirë se sa në një farmaci. Përveç kësaj, ilaçi dërgohet në shtëpinë tuaj, gjë që ju kursen sikletin para farmacistit dhe klientëve të tjerë kur ju blej një kuti Cialis.

Shqyrtime të tabletave Cialis

njoftimCialis është një ilaç efektiv kundër disfunksionit erektil. Veç kësaj, veprimi i tij është i shpejtë, vetëm 30 minuta pas marrjes. Efekti i tij është gjithashtu afatgjatë pasi mund të ketë ndikim nëereksion për 24 orë. Megjithatë, në asnjë mënyrë nuk është një ilaç që rrit libidon, ai thjesht vepron në ereksion. Për më tepër, është një ilaç që merret me recetë mjekësore. Pavarësisht efektivitetit të tij, duhet të mbahet mend se është një ilaç i bazuar në shumë kimikate. Atëherë mund të keni ndjenjat e rëndesës dhe marramendje ose që keni migrenë. Prandaj është e rëndësishme të ndiqni një mënyrë jetese të shëndetshme kur jeni duke marrë trajtimin Cialis. Për të shmangur efektet e mundshme, është më mirë të lexoni udhëzimet me kujdes, përndryshe drejtohuni tek trajtimet bimore, me pak fjalë 100% natyrale. Jo vetëm që është efektiv, por efekti i tyre është afatgjatë dhe rreziku i efekteve anësore është shumë minimal. Pilula Go Viril është një prej tyre.

Leave a Reply