spedra avis

Преглед на Spedra – Дали треба да започнете со лекови?

Notez cet article

Познатата сина пилула наречена Виагра не е единственото решение на кое можат да прибегнат мажите кои страдаат од импотенција или еректилна дисфункција. Денес, други лекови од исто семејство се комерцијално достапни. Шпедра е една од нив. Во оваа статија, да се обидеме да дознаеме повеќе детали за овој лек, кој исто така е многу успешен.

Преглед на Spedra

освртиШпедра е семејство отколку вијагра но главната активна состојка е Аванафил. Ефективноста и времетраењето на нејзината ефектите се споредливи со оние на Виагра за мажи кои се импотентни: не можат да постигнат и одржат ерекција за да имаат секс со својата партнерка. Најчесто, Spedra се препишува на сите оние кои имаат нетолеранција на други лекови од исто семејство, особено Сиалис и Левитра, па дури и вијагра. Аванафил може да биде одлична алтернатива. Исто како познатата сина пилула, Spedra е еден од лековите од типот PDE5, исто така познат како инхибитори на фосфодизераза. Неговото дејство го спречува разградувањето на супстанцијата наречена цикличен гванозин монофосфат, која во присуство на сексуална стимулација предизвикува релаксација на мускулите на кавернозното тело на пенисот. Оваа релаксација е неопходни за да се постигне ерекција. Како и многу лекови за еректилна дисфункција, на Spedra исто така му треба сексуална стимулација било со закажување.

Spedra може да биде поефикасна со во споредба со плацебо но не е споредуван со други лекови. Ова сè уште остава сомнежи за неговата евалуација и неговата способност да лекување на еректилна дисфункција. Само доколку се користи од многу мажи денес, тоа е едноставно благодарение на неговите повеќекратни предности и неговата ефикасност при проблеми со ерекцијата. Треба да се напомене дека овие нарушувања можат да ги зафатат сите возрасни мажи од 18-годишна возраст, почесто од 40-годишна возраст и ризиците се поголеми околу 70-тата година. Ги тераат да изгубат самодоверба и ги спречуваат да живеат исполнет љубовен и сексуален живот. Навистина, во отсуство на цврста и трајна ерекција, секоја сексуална врска е невозможна. Иако сексот е важен дел од врската, овие сексуални проблеми можат да уништат сè. Очигледно е дека поединец кој нема ерекцијата никогаш не може сексуално да ја задоволи неговата партнерка.

известувањеЗгора на тоа, еректилна дисфункција може да имаат различни нивоа, исто како што можат да бидат минливи или трајни. Што се однесува до причините, нивното потекло може да биде различно: психолошко или медицинско. Забележете на пример дека долгиот третман со лекови или хронична болест може да предизвика импотенција. Исто како стресот, депресијата и заморот. Ќе зависи од докторот да утврдете ја причината и пропишувајте решенија соодветно. За да ви препише Spedra, тој мора да биде сигурен дека е можна сексуална стимулација во вашиот дом. Откако ќе се сомневате во вашите сексуални перформанси, не двоумете се да се консултирате со лекар. Немој никогаш нема да можете сами да го најдете решението.

Ефикасност и состав на Spedra против еректилна дисфункција

природен производАванафилот во Шпедра е ефикасна активна состојка во борбата против еректилна дисфункција, поради што овој лек сега е еден од најпрепишуваните во светот. Покрај ова активно средство, содржи помошни супстанции: фумарна киселина, калциум карбонат, железен оксид итн. Тоа им овозможува на поединецот чија импотенција е потврдена да има можност да практикува сексуални активности за да да има либидо и поисполнет љубовен живот. Нејзиното дејство е особено брзо според студиите спроведени за да се потврди неговата ефикасност кај пациентите. Овие различни студии беа спроведени на три категории на пациенти:

  • Поединци без други нарушувања освен еректилна дисфункција
  • Дијабетичари со еректилна дисфункција
  • Поединци со еректилна дисфункција предизвикани од операција на простата

Резултатите покажуваат дека пациентите (повеќе од 50%) можеле да одржат ерекција благодарение на консумирањето на 100 до 200 mg Spedra половина час пред сексуалниот однос. Производителот не застана на овие резултати, тој се обиде да ги подобри особено другите точки пенетрација и времетраење на ерекцијата по сексуална стимулација.

со целSpedra е достапна во различни доза вклучувајќи 50, 100 и 200 mg. Овој лек можете да го набавите само со рецепт од онлајн аптеки или специјализирани сајтови. Најдобро време за консумирање се неколку минути пред секс: околу 15 до 30 минути. Можете да го консумирате со голема чаша вода. Избегнувајте да го земате со храна, тоа може да ги одложи неговите ефекти. Доволна е единечна доза на дневна основа и на лекар е да ја одреди дозата што треба да ја консумирате дневно. Сите случаи се различни, слушајте го вашиот лекар наместо вашите пријатели со кои ја делите истата сексуална грижа. Навистина, дозата што ја зема можеби не мора да биде соодветна за вас. Лекарот може да препише а ниска или поголема доза земајќи ја предвид вашата толеранција кон Avanafil и неговата ефикасност врз вас. Доколку е потребно, можно е прилагодување на дозата. Генерално, дозата е помала кога пациентот зема други третмани за одредени болести. Често пропишаната доза од страна на лекар е 100 mg/ден. Други пациенти може да земаат поголема доза, до 200 mg.

Кои се придобивките и несаканите ефекти на Spedra?

како да се земе пилулаМожеме да споменеме неколку предности на Spedra, но има и неколку контраиндикации и негативни ефекти за кои треба да бидат свесни сите мажи погодени од еректилна дисфункција. Меѓу предностите, можеме да кажеме дека може да ви помогне веднаш да го подобрите квалитетот на вашата ерекција бидејќи за успешни сексуални односи, препорачливо е да го консумирате неколку минути пред да преземете акција. Ако сакаш вратете си го либидото и живејте сексуално искуство кое ги исполнува вашите очекувања, направете го Spedra ваш сојузник. Неговата цена е исто така една од нејзините најдобри предности во споредба со другите лекови од ист вид. Во принцип, тоа го поднесуваат сите мажи кои го доживуваат овој сексуален проблем. Можеме да наведеме недостаток на Spedra: тоа не е опфатени со социјално осигурување. Можеме да зборуваме и за фактот дека може да биде ефикасен само во присуство на сексуална стимулација.

Покрај тоа, Spedra е контраиндициран во следниве случаи:

  • Имате ангина пекторис
  • Дали некогаш сте имале срцев удар?
  • Вашиот крвен притисок е нестабилен
  • Конзумирате нитрирани вазодилататори
  • Земате лекови кои можат да комуницираат со аванафил, вклучувајќи кетоконазол, индинавир саквинавир, еритромицин итн.

Можни се и други контраиндикации, мора да се распрашате со вашиот лекар пред да го консумирате Spedra.

Несаканите ефекти од овој лек се исто така многубројни, веднаш штом ќе забележите, консултирајте се со вашиот лекар што е можно поскоро: замор, поспаност, вртоглавица, болки во грбот, отежнато дишење, заматен вид, палпитации, проблеми со варењето, забрзана работа на срцето итн.

Наше мислење за Шпедра

известувањеSpedra може безбедно да се препорача да сите оние кои покажуваат импотенција. Само треба да се консултирате со лекар за да избегнете интеракции со лекови, предозирање и други сериозни состојби доколку лекот е контраиндициран. Повратните информации од корисниците се генерално позитивни во врска со Spedra, а здравствените работници брзо ја фалат нејзината ефикасност.

Меѓутоа, ако не сакате да прибегнете кон третман со лекови и да ги избегнете сите негативни ефекти, подобро е да изберете природни решенија. Таблетите Go Viril се меѓу најдобрите алтернативи: 100% природен, ефикасен, без несакани ефекти. Покрај тоа, тие се лесни за преземање и достапни во однос на цената. Ова е еден од најдобрите додатоци во исхраната за подобрување на машката сексуалност.

Leave a Reply