tabalafil avis

Преглед на тадалафил – лек за импотенција

Notez cet article

Бројките покажуваат како сексуалната импотенција влијае на многу мажи ширум светот од 18-годишна возраст. Од 40-годишна возраст ризиците да имаат еректилните нарушувања се чести и од 70-годишна возраст повеќе од 70% мажите не се поштедени. Многу од нив не се пуштаат и бараат најдобри лекови за да го надминат нивниот еректилен проблем, кој често ги спречува да имаат исполнет љубовен живот и либидо. Не недостигаат лековите на пазарот, од една страна има додатоци во исхраната и специфични лекови за машка мажественост. Тадалафил е еден од лековите кои особено ги користат оние господа кои страдаат од импотенција. Ајде да погледнеме подетално.

Преглед на Тадалафил

осврти на табалафилТадалафил не е ништо друго освен генеричката форма на познатиот Cialis, лек за лекување на сексуална импотенција. Тадалафил е всушност главната активна состојка на овој лек кој е многу успешен кај овие господа. Во однос на ефикасноста, Тадалафил е моќен како Сиалис да се надмине импотенција. Разликата е што другото е генеричко, а другото е брендиран производ. Тие исто така може да се разликуваат во однос на неактивни состојки, конзерванси, вкусови или пакување. Сиалис и тадалафил се гарантирани во сигурноста и функционирањето. Кога треба да се зема тадалафил? Овој лек треба да го препорача или препише лекар кога не можете да постигнете ерекција и да ја задржите. Може да третира и проблеми со простатата кај возрасни мажи, вклучително и отежнато мокрење или болка за време на мокрењето. Исто така им помага на луѓето кои страдаат од пулмонална артериска хипертензија или HAP: за да можат да вежбаат вежби.

Тадафил спаѓа во класата на лекови наречени инхибитори на фосфодиестераза Или PDE. Тој е во состојба да ја подобри циркулацијата на крвта, така што протокот на ниво на пенисот може да биде доволен за да гарантира многу цврста и долготрајна ерекција. И ова, кога има сексуална стимулација. Во никој случај овој лек не може да го лекува вашето еректилна дисфункција или стимулирање на вашиот сексуален нагон, едноставно може да ви помогне да постигнете ерекција и да ја задржите за да ви даде можност да имате секс со партнерот. Лекарот што го посетувате мора да може да ја утврди причината за вашата импотенција за да може да го третира проблемот. Треба да знаете дека еректилната дисфункција може да бидат минливи, редовни или хронични. Случаите се различни за секој поединец. Покрај тоа, причините можат да бидат психолошки или медицински. Општо земено, еректилните проблеми ги погодуваат возрасните мажи на возраст од 40 години и ризиците се повисоки со напредувањето на возраста. Околу 70% од мажите на возраст 70 години ја знаат оваа грижа.

известувањеТадалафил, генеричката форма на Сиалис понекогаш се нарекува викенд пилула. Навистина, неговите ефекти можат да траат цел викенд (36 часа) за да ве натераат да уживате во сензационално либидо со вашиот партнер. Тоа не значи дека ќе одиш имајте ерекција 36 часа но само кога има сексуална стимулација. Така, тадалафилот останува активен во вашето тело за ова времетраење.

Што е со неговиот состав? Како што е формата генерички cialis, неговата главна активна состојка е тадалафил, тој е способен да го регулира ензимот PDE5 кој се наоѓа во телото: ова со цел подобро да се управува со протокот на крв и да се промовира протокот на крв во пенисот. Се продава и во форма на таблети во различни дози: 20mg, 10mg и други пониски дози вклучувајќи 2,5 mg и 5 mg.

како да се земе пилулаКако што видовме погоре, дозите на Тадалафил се многубројни, на лекар треба да ви препише онаа прилагодена на вашето ниво на толеранција и ефективноста на лекот врз вас. Тој, исто така, ќе мора да ја земе предвид причината за вашата импотенција и нејзиното ниво за да ја одреди вистинската доза. Затоа, дозата на тадалафил може да не е иста за секој поединец. Внимавај ! Подобро е да се издржите по совет на лекар од онаа на твоите другари. Доаѓа во форма на таблети, па затоа се зема орално со голема чаша вода. Можете да го земате и со оброците.

Препораките за консумирање на тадалафил се од два вида:

  • Дневен третман: мала доза секој ден дури и кога не планирате да имате секс. Добрата страна на овој вид третман е што можете да имате секс спонтано. Уловот вели да се прави секој ден во исто време
  • Обработка на барање: само кога планирате да имате секс со партнерот. Уловот се прави 30 минути пред сексуалниот чинедна доза е доволна за 24 часа дури и ако планирате да водите љубов неколку пати во денот.

Вистинската доза за вас зависи од вашиот лекар да одлучи. земајќи ги предвид различните параметри.

природен производТадалафил изгледа ефикасен против еректилната дисфункција, но може да делува само ако има сексуална стимулација. Тадалафил е голема помош за вас во создавањето и одржувањето на вашата ерекција, без да ја лекува вашата импотенција. Особено се препорачува за лекување на минлива еректилна дисфункција. Ако имате ваков проблем повеќе од 3 месеци, Тадалафил може да ви го препише вашиот лекар. Студиите биле спроведена на повеќе од 1000 лица да се провери ефикасноста на овој лек. Резултатите беа импресивни бидејќи Тадалафил беше во можност да ја подобри еректилната функција кај повеќето од овие мажи. Ефектите може да траат околу 36 часа.

Кои се добрите и лошите страни на Тадалафил?

со целНајдобрата предност што може да се спомене на Тадалафил е тоа што потрошувачката може да се направи во два вида во зависност од секој поединец. Дозите ги одредува лекарот поединечно. Овој здравствен работник или уролог може да го препише во случај на хронични или минливи еректилни проблеми. Можни се спонтани сексуални односи бидејќи е можно однапред да ги испланирате. Се зависи од тоа како го консумирате Тадалафил. Покрај тоа, тадалафил е лесен за земање, само проголтајте го со вода или земете го со оброк. Ако планирате да имате секс, земете го 30 минути пред чинот.

Несаканите ефекти може да се појават по земањето тадалафил, еве некои од најчестите:

  • Главоболка
  • Горење во стомакот
  • Често варење
  • Дијареа
  • Мускулна болка итн.

Ако видите дека знаците се појавуваат и траат, веднаш консултирајте се со вашиот лекар.

Нашето мислење за производот Тадалафил

известувањеПотрошувачите на Cialis не се двоумат да сведочат за ефективноста на оваа дрога врз нив. Истото е и за генеричката форма чија ефективност, функционирање и состав не се толку различни. Единствениот услов за неговата ефикасност е присуството на сексуална стимулација. Исто така, важно е да се консултирате со лекар пред да го консумирате. Ефектите на тадалафил се повеќе од доволно за да се предвидат сексуални активности: 36 часа може да ве направат да живеете убаво сексуални искуства со вашиот партнер.

Дали сте малку непријателски настроени кон земањето лекови за подобрување на вашата машкост? Можете да изберете други алтернативи: додатоци во исхраната за машка сексуалност, вклучително и апчиња Go Viril. Овие производи се 100% природни, ефективни и можат да ви помогнат да постигнете цврста и долготрајна ерекција. Третманот со овие таблети може да се подобри јасно е вашиот секс и љубовен живот.

Leave a Reply