produit naturel

Преглед на Силденафил – Дали е корисно да се консумираат лекови за импотенција?

Notez cet article

Проблемите со ерекцијата се вообичаени кај мажите, но многу од нив се двоумат да зборуваат за тоа. Ова може да биде огромна блокада во врската во пар, засегнатиот поединец ја губи својата самодоверба поради тоа што не може да го задоволи својот партнер. Не е лесно да се зборува за овој проблем кога треба да го направите тоа не само на вашиот партнер и на вашиот лекар за да најдете решение. Решение велиш? Да, бидејќи овој вид на грижа за сексуалноста кај мажите може да се реши. Навистина, неколку лекови се комерцијално достапни како Силденафил. Ајде внимателно да го разгледаме овој лек.

Преглед на Силденафил

осврти на силденафилДали знаете дека познатата сина пилула наречена Виагра содржи Силденафил цитрат? Силденафил не е ништо друго освен формата генерички на овој лек со неспоредлив успех. Го носи името на активната состојка која главно го сочинува. Пред да го консумирате овој лек, мора да се консултирате со лекар за да видите дали навистина е најсоодветното решение за вашиот проблем со ерекцијата. Тој прво треба да утврди причина за проблемот за да дознаете дали Силденафил може да стави крај на тоа. Причините се многубројни, вклучувајќи пушење, лекови, замор, хронични болести, алкохолизам итн. Во принцип, Силденафил е пропишан за лекување на еректилна дисфункција кои можат да ги зафатат сите возрасни категории, од 18 години. Во принцип, еректилната дисфункција е почеста од 40-годишна возраст, но може да се појави и многу порано поради многу причини. Од 70-годишна возраст ризиците се зголемуваат.

Штом имате еректилно пореметување, тоа значи неспособност да постигнете и одржувате ерекција, може да се размисли за третман со Силденафил. Сексуалните нагони мора да бидат присутни за овој третман да функционира затоа што не може да создаде ерекција, промовира ерекција која е веќе таму, но со слаб квалитет за да ви овозможи да практикувате сексуални активности кои ги исполнуваат вашите очекувања. Овој лек е комерцијално достапен во форма на таблети. Можете да најдете три дози различни вклучувајќи 25 mg, 50 mg и 100 mg. Како и да е избрана доза, едно шише содржи помеѓу 4 и 32 таблети. Овој лек е произведен од Pfizer, поради што е познат и како Sildenafil Pfizer. Забележете, сепак, дека многу лаборатории исто така го нудат веќе неколку години, особено Биогран и Милан.

Како функционира Силденафил е едноставно: ги релаксира крвните садови во пенисот за да ја промовира циркулацијата на крвта во оваа област кога е присутна сексуалната стимулација. Треба да се запомни дека Силденафил може да биде ефикасен само доколку постои сексуална стимулација. Таа е наменета за сите мажи чија импотенција ги спречува да одржат ерекција за време на сексуалниот однос.

Состав на Силденафил

природен производТој треба да се појасни дека СилденафиПрипаѓа на групата лекови класифицирани како „ инхибитори на фосфодиестераза (тип 5 или PDE5). Се нарекува и филм-обложена таблета. Поради својата филмска обвивка содржи хипромелоза, глицерол триацетат, титаниум диоксид итн. Главната активна состојка на оваа дрога е Силденафил, содржи и многу ексципиенси, имено микрокристална целулоза, натриум кроскармелоза, магнезиум, талк, индиготин, поливинил алкохол итн. Без заборавање на калциум хидроген фосфат, магрокол 4000, железен оксид и сина опадрија II. Главниот активен на оваа дрога е во форма на цитрат во неговиот состав. Луѓето понекогаш се изненадени што таков лек може содржат лактоза, но навистина е.

како да се земе пилулаСилденафил треба да се употребува само доколку имате сексуална стимулација се доволни за да се создаде ерекција, во спротивно нема да добиете не очекуваните резултати. Сексуалните стимулации ги активираат нервните стимулации кои ќе му сигнализираат на пенисот за да се формира ерекција. Нервните артерии се шират веднаш по ослободувањето на кавернозното тело. Сето ова го промовира протокот на крв во пенисот така дека ерекцијата е поцврста и подолготрајна. Во случај на импотенција, мозокот не може да пренесе импулси на пенисот, што блок ерекција. Силденафил потоа интервенира за да го спречи ензимот одговорен за оваа блокада наречен PDE-5.

Дозата на Силденафил е индивидуален, не е исто за сите пациенти. Затоа, наместо да прашате пријател со истиот проблем за дозата или да се самолекувате, наместо тоа, одете на лекар. Ова ја проучува вашата толеранција кон Силденафил и неговата ефикасност врз вас пред да ја препишете соодветната доза. Просечната доза е 50 mg, која може да се зголеми до 100 mg или дополнително намалено доколку е потребно на 25 mg. Како општо правило, дозата не треба да надминува 100 mg на ден: една таблета Силденафил дневно. Идеален внес е еден час пред сексуалниот чин, пред или по оброкот според вашите желби. Избегнувањето да го земате со оброците може да ги одложи неговите ефекти. Во случај на предозирање, секогаш јавете се на вашиот лекар, кој ќе ви каже што да правите.

Цената на овој лек варира во зависност од бројот на таблети во кутијата: помеѓу 75 и 320 евра. Треба да знаете дека тоа не е дел од лековите што ги покрива социјалното осигурување. Доколку лекот ви го препишал лекар, можете без проблем да го купите во аптека. За да ги искористите најдобрите цени, направете купување преку Интернет од онлајн аптеки. Внимавајте на фалсификати или производи со истечен рок, тие ги има во изобилство на Интернет.

Кои се предностите и контраиндикациите на Силденафил?

пилулаСилденафилот е навистина ефикасен во лекувањето на еректилната дисфункција под услов да е присутна сексуална стимулација. Тоа е еден од најпрепишуваните лекови за лекување на овој вид на нарушување кај мажите, заедно со вијаграта. Имате повремено еректилно нарушување ? Силденафил е вистинското решение за да го решите вашиот проблем. Многумина се свесни за неговите предности, ова го објаснува неговиот успех со овие господа. Нејзината ефикасност е тестирана и докажана, неговата леснотија на консумирање во споредба со други лекови или инјекции за еректилна дисфункција е исто така неверојатно. Неговите непосредни ефекти се исто така особено ценети бидејќи Силденафил ви нуди можност да имате спонтан секс со партнерот.

Од друга страна, се наведуваат неколку несакани ефекти на Силденафил, вклучувајќи главоболки, варење, проблеми со видотповраќање, болки во мускулите, алергии, црвенило на кожата на лицето, абнормално крварење кое може да се земе од сперма или урина, абнормално продолжена ерекција, итн. Секој пат кога ќе се појави некој од овие знаци, консултирајте се со вашиот лекар што е можно поскоро. Внимателно прочитајте ги сите контраиндикации на лекот за да ги избегнете ризиците од земање на Силденафил. Забележете на пример дека е контраиндициран во случај на преосетливост на Силденафил или неговите ексципиенси, мажи со кои е забрането да се има секситн.

Наше мислење за производот Силденафил

известувањеОвој лек е ефикасен во борбата против импотенција. Фактот дека тоа е генеричка форма на Виагра не остава сомнеж за нејзината ефикасност. Ова е причината зошто лекарите често го препишуваат откако ќе го проучат случајот на нивните пациенти. Неопходно е да се консултирате пред да земете Силденафил бидејќи дозата може да варира: 25 mg, 50 mg или 100 mg. Покрај неговата ефикасност, Силденафил е лесен за консумирање.

Може да се свртите кон поприродни решенија како апчиња Go Viril. Тоа е 100% природен додаток на храна, лесен за земање и без никаков несакан ефект. Покрај тоа, цената на овие таблети е прифатлива и тие се лесно достапни на интернет, без рецепт.

Leave a Reply